Македонија

Мицкоски секој ден бара избори за да ја прикрие неспособноста на неговите градоначалници, избори ќе има во 2024

Со денови Христијан Мицкоски ја малтретира јавноста со барање за брзи предвремени избори, заради задоволување на своите лични желби.
Нервозен е Мицкоски затоа што јавноста гледа дека неговите градоначалници не само што не работат, туку уште во првите месеци се фрлија на расипништво и партизација на општините.
Затоа Мицкоски со секојдневни барања за избори, со нарачани анкети сака да го оттргне вниманието од неспособноста на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, на чело со Данела Арсовска.
Новата Влада со полн легитимитет се формираше пред пет дена и нејзиниот мандат е до 2024 година, Мицкоски може да бара избори колку што сака, избори ќе има во редовниот термин, во 2024 година.
Граѓаните се уморни од избори и бараат решавање на проблемите а не ново заглавување и закочување на државата. Барањето на Мицкоски е обид за опструкција на општеството.
Христијан Мицкоски е најмалку повикан да зборува за енергетиката и енергетската криза.
Двојно зголемување на цената на струјата, укинување на евтината дневна тарифа, честите повеќеднвени испади на енергетската мрежа се резултатите од неговото долгогодишно директорување со ЕСМ и советување на Никола Груевски.
Наместо идеи предлози, се што прави Мицкоски се несоновани критики и обвинувања

anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime 4Anime Mieruko-chan

anime sites Kiss x Sis (TV)

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

4anime.biz One Piece (Dub)

4Anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)