Македонија

Мицкоски: СДСМ да не ја продолжува агонијата и да одиме на избори

Позади нас е една прилично тешка и предизвикувачка година. Година во која што имавме голем предизвик пред се со КОВИД пандемијата.Година во која што за жал имавме голем предизвик во економијата, во образованието, имавме многу политички предизвици. Година во која што народот одлучи да оваа власт која што четири години буквално не спроведе никаква реформа да ја прати во опозиција. Но за жал поради политичка некултура и постизборни математики се уште продолжува агонијата, изјави денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски истакна дека се надева и верува дека народот ќе ја добие онаа Влада која што ја бараат и за која што ќе гласа, Влада која што ќе е на народот и на граѓаните на Македонија.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Naruto: Shippuden Episode 500

4Anime BANANA FISH Episode 18

Black Clover (Dub) Episode 170

4Anime Death Note

4anime 4Anime My Hero Academia Season 4