January 23, 2021 06:04
Македонија

Мицкоски: Од изјавите на Заев дознаваме дека сепак имало преговори со Бугарија

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на Фејсбук.

„Дали трговецот – премиер во заминување Заев на овој начин ја продава Македонија и за какви интереси? Зошто оваа средба се држи далеку од очите на јавноста? Зошто Заев преку портпаролот лажеше дека нема средби кога сепак сам потврди дека имало?“, прашува Мицкоски.

Тој го повика народот да излезе на протестите најавени за денеска, а на кои опозицијата бара оставка од премиерот Заев.

Мицкоски објави и видео со порака„ Велат нѐ нема! Од нив Заев се откажа во интервјуто“.

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 13 at GoGoAnime sites like gogoanime

Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview at website https://animeflix.nl. See more animeflix dragon ball super