Македонија

Мицкоски не ја разбрал суштината на поканата за средба, избори нема да има, треба да се посветиме на граѓаните

Христијан Мицкоски не ја разбрал или не сакал да ја разбере суштината на поканата за средба.
Во ек на економска криза кога лидерите во светот зборуваат за поддршка на граѓаните, тој поставува услови за средба само ако има предвремени избори.
Избори нема да има, треба да се посветиме на надминување на економските предизвици и финансиска поддршка на граѓаните.
За тоа треба да разговараме и заедно да гласаме во Собранието за овие приоритетни теми.
Избори значат нов трошок, нова неизвесност и нов застој на целата економија.
Покрај ова, новата владата предводена од СДСМ и Димитар Ковачевски има полн капацитет и целосен легитимитет да го истера мандатот до крај, односно до 2024 и оттаму избори не се во план.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Attack on Titan Season 3 Episode 10

AnimeDao Dragon Ball Super (Dub)

AnimeDao One Piece (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 32

online anime My Hero Academia (Dub)

tải go88