October 17, 2021 17:04
Македонија

Мицкоски не очекува победа во Скопје !?

Зошто Христијан Мицкоски премолчи и не кажа кој ќе биде победник во Скопје?

На ТВ дуелот на Канал 5, откако Христијан Мицкоски изјави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победеле на локалните избори 2021, доби потпрашање од новинарот што биде репер за успех – „дали бројот на градоначалници, победникот во Скопје, или вкупно на советнички листи“.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговори: „Видете, математичките калкулации да ги оставиме на страна, ВМРО-ДПМНЕ ќе освои поголем број градоначалници од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ ќе освои повеќе гласови и на советнички листи, ВМРО-ДПМНЕ ќе биде онаа политичка партија, и коалицијата која што ја предводи ВМРО-ДПМНЕ – која што ќе биде победник на овие избори“.

За разлика од Христијан Мицкоски, кој воопшто не спомна дека неговата коалиција ќе победи во Скопје, иако беше прашан за победникот во Скопје, лидерот на СДСМ Зоран Заев изјави: „Ние ќе победиме и на градоначалничките места во вкупен број, ќе победиме и во вкупен број на советнички места во државата, и во вкупен број на гласови во државата, и ќе го победиме градот Скопје.“

Дали Христијан Мицкоски не го спомна Скопје затоа што ВМРО-ДПМНЕ тврди дека нема свој кандидат, или пак ги видел последните резултати од анкетите за Скопје кои констатираат голема предност на градоначалникот Петре Шилегов, во однос на „независната“ кандидатка Данела Арсовска, поддржана од коалицијата ВМРО-ДПМНЕ-АА-Алтернатива?

Road to Ninja: Naruto the Movie (https://gogoanime.be/m/0Mk) Episode Full

Watch Yume-iro Pâtissière Episode 50

TwistMoe: Code Geass: Nunnally in Wonderland anime episode Full online free at https://twistmoe.net kissanime

Watch anime online for free at AniWatch aniwatch

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/animeflixnl