January 27, 2022 05:55
Македонија

Мицкоски на средбата со Холштајн: Македонија не смее повеќе да биде заглавена во чекалницата на ЕУ

Денес (8 декември, 2021 година) претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Александар Николoски оствари средба со г-ѓа Анке Холштајн, амбасадорка на СР Германија.

На средбата се разговараше за актуелната општествено политичко состојба, за економските предизвици и интеграциите на државата во Европската Унија и прашањето со Бугарија.

Претседателот Мицкоски на средбата ја истакна својата загриженост за економската состојба и енергетската криза чии последици од неадекватното управување на политиките се крши на грбот на граѓаните.

Тој подвлече дека владата нема капацитет да се носи со предизвиците со кои се соочуваат граѓаните и дека недостатокот на кредибилитет за носење одлуки ја наметнува потребата за предвремени парламентарни избори како излез од кризата и ресетирање на општеството.

Претседателот Мицкоски ја потврди заложбата државата да добие датум за преговори и покрај фактот што Владата не испорача резултати во борбата со криминалот и корупцијата. Македонија не смее повеќе да биде заглавена во чекалницата на ЕУ и да биде жртва на спорот со Бугарија создаден во време на оваа влада. Тој подвлече дека секое решение на тој спор треба да биде во рамките на усвоената резолуција во македонското собрание која беше поднесена од ВМРО-ДПМНЕ а прифатена од парламентарното мнозинство и која во себе ги соддржи црвените линии на македонската држава.

sites to watch anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 5

AnimeFreak Naruto: Shippuden Episode 492

Dragon Ball Super (Dub) Episode 124

watch anime dub My Hero Academia Season 2 (Dub)

sites to watch anime Naruto (Dub)