Македонија

Мицкоски избега од избори во декември, се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз

На вчерашната лидерска средба ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уплашија од брзи избори. Тоа што Мицкоски не прифати избори во декември кажува дека се плаши од граѓаните, знае дека го чека нов пораз. Јасно е дека СДСМ и коалицијата што ја предводи се фаворити на изборите на 12 април. Во изминатите 2 години ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски беа единствените што работеа против рефромите, против напреодкот, против интеграцијата во ЕУ и НАТО. Единствените кои се радуваа на историската грешка на Самитот во Брисел беа Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Оние кои 11 години ја држеа земјата во изолација, далеку од демократскиот свет.

За 2 години ВМРО-ДПМНЕ не понуди ниту една идеја, нема програма, ниту визија. Тие нудат само обнова на режимот и криминалот. Ние сме со граѓаните постојано на терен. Од нив ја црпиме силата, со нив заедно на 12 април ќе го потврдиме патот по кој одиме. Тоа е патот на повисоки плати, на огромна социјална помош, патот на бескомпромисна и неселективна борба со корупцијата, патот на враќањето пари назад кон граѓаните.

Граѓаните не сакаат и нема да дозволат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да ги вратат во темното минато на режим, криминал и неизвесност. На 12 април одиме на голема победа за да продолжиме по вистинскиот пат.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Attack on Titan Season 3

watch anime free BANANA FISH

anime website Tokyo Ghoul

AniWatch Mother of the Goddess’ Dormitory

ani watch JUJUTSU KAISEN

tải go88