June 12, 2021 02:43
Македонија

Мицкоски: Заев, Филипче баталeте ПР, Македонија денес руши рекорди со црни биланси од 934 новозаразени

Заев, Филипче баталете ПР…

Овде се работи за животите на луѓето. Македонија денес руши рекорди со црни биланси. 934 новозаразени, 420 заразени во Скопје.

Велите дека е под контрола, а ништо не е под контрола, велите дека превземате мерки, а ништо конкретно не се работи. Велите дека го заштитувате населението, а хронично болните и утре ги терате на работа и ги ставате под ризик нивните животи, велите дека се грижите за здравствените работници, а не им обезбедувате макар бесплатни тестови за #COVID, велите дека има услови за избори во Штип, а со сила креирате корона кластери.

Секој ден покажувате дека со оваа неспособна Влада дното одново се пробива, уште подлабоко. Ваквата неспособност не е повеќе за лутење, за жалење е.

AnimeDao gleipnir animedao: One Punch Man (https://animedao.nl/m/6ox) Episode 12

GoGoAnime gogoanime reddit: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 8 (https://gogoanime.be/m/E7eQ/ep-8)