Македонија

Мицкоски е човекот на Груевски, Мијалков и Камчев, тој е најголемиот бранител на криминалците, не може да се помири што правдата стигна

Христијан Мицкоски не пропушта прилика да докаже дека е единствен на браникот на криминалот.

Мицкоски, заштитникот на криминалот има проблем што денес за разлика од времето на режимот, нема недопирливи, нема групи и поедници кои се над законите, нема однапред осудени, без разлика дали станува збор за претставници на опозицијата, на власта или било кој граѓанин.

Разбирливо е, тој е човекот на Груевски, Мијалков и Камчев, подеднакво тој е дел од режимско-криминална матрица која 11 години ја злоупотребуваше  државата во партиски цели.

Лажни вести, блефирања и дејствување на штета на граѓаните е се што нуди докажаниот губитник Мицкоски.

Негова пуста желба е да дојде на власт со идеи за неправди и нови конфликти, но негова  сурова реалност е тоа што едвај се бори за барокната фотелја во расипничкиот дворец и тоа дека губи на секој изборен циклус.

Мицкоски е поразен политичар без став, бледа сенка на Никола Груевски. Тој не донесе ништо ново во македонската политика, тој е срам за десницата во Северна Македонија.

AnimeDao boruto animedao: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 3

AnimeFreak anime online: Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://animefreak.ws/m/9jXL) Episode 12