June 25, 2022 09:10
Македонија

Мицкоски е тој кој оди по амбасади и цимоли да се одмрзне имотот на криминалната ВМРО-ДПМНЕ а неговите соработници да бидат ослободени

Освен по деструкциите, Христијан Мицкоски е познат по ширењето лажни вести.

Вистината е дека токму Мицкоски е тој кој оди по амбасади, плаче и цимоли да се одмрзне имотот на неговата криминална партија, замрзнат во судскиот предмет „Талир” но и да бара ослободување на неговите партиски соработници од судските обвиненија и пресуди.

Мицкоски е очаен што не успеваат неговите блокади на Собранието, очаен е што неговите градоначалници се прочитани од граѓаните а истовремено е исплашен за сопствената фотелја во белиот дворец.
Одговорност ќе има за сите, Мицкоски нема да успее да ги одбрани неговите соработниците, осудените криминалци од ВМРО-ДПМНЕ.

go88 ol Tải Go88 cho máy tính PC Windows phiên bản mới nhất sunwin - go88

https://sunwin.gg/