Македонија

Мицкоски: ЕУ не и по цена на нашето постоење и идентитет, тогаш значи се бориме за различни вредности

Во вечерашното гостување во Телевизија 24 претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со членството во ЕУ, истакна дека од ЕУ не треба да се откажеме, но не и преговори по цена на идентитетот, тоа не е европски и тоа значи дека не споделуваме исти вредности.

-Ние не треба да се откажеме од Европската унија, но не треба и да коленичиме, ЕУ по секоја цена не, ако тоа не чини постоењето и идентитетот, тогаш не споделуваме исти вредности со овој партнер, затоа што јас никогаш нема да го негирам правото на соседот да се определи и да има посебна култура и засебен идентитет и тоа да биде услов за некој да не крене рака, тоа не е европски туку е далеку од европските вредности, истакна Мицкоски.

Тој посочи дека се додека имаме меѓународна политика каква што имаме, се додека на отворена сцена се газат преговарачките позиции како што тоа денеска го правеше Маричиќ, што претходно го правеше Бучковски, како Заев, во еден период Димитров, а Бујар Османи континуирано, ние и континуирано ќе губиме и од ништо ќе ни се случуваат вакви проблеми , вели Мицкоски.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven DARLING in the FRANXX (Dub)

sites to watch anime Attack on Titan Season 3

AnimeHeaven Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

Kiss x Sis (TV) Episode 3

AnimeHeaven Naruto (Uncropped) (Dub)