January 27, 2022 03:10
Скопје

Мицкоски: Да почекаме стотина дена за да ги видиме резултатите на Арсовска

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја оправдува отсутноста од јавност на градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска. Тој бара разбирање од новинарите и јавноста поради краткиот период во кој таа е на функцијата.

„Не е 30 дена, туку две недели по преземањето на функцијата. Нормално е да се остави стотина дена за да се видат првите резултати и начинот на функционирање. Од она што го гледаме во Град Скопје, јавноста ќе се занимава со тоа што оставил претходникот. Се надевам дека медиумите ќе информираат непристрасно што оставил претходникот. Ќе бидеме достапни за јавноста“, рече Мицкоски.

Прашан за БРТ -системот, тој смета дека не треба да се спроведе. Во однос на тоа како би се откажал, а парите би се пренамениле, со оглед дека ЕБОР засега не дозволува пренамена на средствата, Мицкоски рече дека ќе има одговор и на тоа прашање. „Тоа техничко решение го очекувам со најниска оцена 1, а како професор – тој нема да добие пролазна оцена“, додаде тој.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

english anime Dragon Ball Super

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

SK8 the Infinity (Dub)

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 24

ANIMEFLIX Dragon Ball Z (Dub)