June 25, 2022 23:58
Македонија

Мицкоски да не бега туку да одговори дали знае каде завршиле парите од „Криминалните парцели“, дали во ВМРО-ДПМНЕ

Реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски

Христијан Мицкоски наместо да бега од одговори и да ја замајува јавноста глумејќи жртва, да каже јасно пред граѓаните дали украдените пари од сметката на ЕВН Електрани завршила за финасирање на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ?  Или пак во чии џебови завршиле 1,6 милиони евра од „Криминалните парцели”?


Како што веќе објавија медиумите дури шестмина од седумте осомничени за малверзации со  ниви во Делчево се директно поврзани со ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски.


Како прв човек во  ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски треба да одговори дали по негови инструкции работеле осомничените, за ЕВН да плати 50 пати поскапо земјиште за соларни централи?
Прашуваме дали Мицкоски ја искористил познатата шема на неговиот претходник Никола Груевски и преку својот телохранител ги затскривал трагите за испумпување на пари од ЕВН?


Прашањата се јасни и едноставни, Мицкоски треба да одговори.

https://tai.go88.is/

Cách tải game sunwin tài xỉu đổi thưởng mới nhất 2022