December 2, 2022 11:53
Македонија

Мицкоски: Дали поради прислушуваните судии и обвинители Заев пред време ги погодуваше судските одлуки?

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со скандалот за прислушувањето во Обвинителството вели дека вчера премиерот Заев истрчал да ја префрли одговорноста, што како што пишува тој во Фејсбук статусот, покажува дека си ја ишка мувата од капата.

-Клекнато и уценето обвинителство и судство. Пукања, убиства, криминалци на слобода, Македонија претворена во држава на криминалот, завиена со црнила, држава каде луѓето на власт уништуваат и сакаат да управуваат со нашите животи, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Клекнато и уценето обвинителство и судство. Пукања, убиства, криминалци на слобода, Македонија претворена во држава на…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Samstag, 1. Dezember 2018

Поврзани вести

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

blink

Бара избори, а не нуди решенија и програма, Мицкоски очигледно е исплашен за својата фотелја

admin

Разоткриена шема на ВМРО-ДПМНЕ за испумпување пари од скопски јавни претпријатија, кој сè брцал со рацете во медот?!

admin