January 17, 2019 12:38
Македонија

Мицкоски ги свика сите пратеници во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски ги свика сите пратеници во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

А во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ претседателот Христијан Мицкоски ги свика сите пратеници на седница на Извршниот комитет на партијата и состанок со пратеничката група.

Од партијата велат дека во текот на денот тие ќе одржуваат постојани состаноци на кои ќе се разговара за актуелната состојба поврзана со уставните измени.

Related posts

Меѓу обезбедувањето кое било со Груевски во Виена за крвавите настани во Собранието бил братот на Нинџа, Бојан Василевски

24news

Иванов ја поттикна толпата да не нападне, велат од партијата на Бошкоски

24news

Не видов полицаец додека тепаа пратениците во Собранието, сведочеше низ солзи новинарка

24news