October 30, 2020 23:39
Македонија

Мицкоски: Во среда протест против неправдата, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук повика на нов протест, кој е закажана за среда 23 септември, како што вели,  против неправдата, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев.

-Поминаа неколку дена, има ли осомничени за крвавите шипки по главата на критичар на власта?
Поминаа 4 години, оваа иста, стара и потрошена влада направи ли вистинска борба против криминалот и корупцијата или станаа мафија?, прашува Мицкоски.

Поминаа неколку дена, има ли осомничени за крвавите шипки по главата на критичар на власта?Поминаа 4 години, оваа иста,…

Posted by Hristijan Mickoski on Вторник, 22 септември 2020