April 19, 2019 22:48
Македонија

Мицкоски вечерва присуствуваше на комитската вечер во ОК Сарај

Мицкоски вечерва присуствуваше на комитската вечер во ОК Сарај

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, вечерва се на комитска вечер во скопски Сарај, организирана од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

„Сложни и обединети за Македонија“, напиша Мицкоски со Фејсбук профилот со хаштаг „Македонија ќе победи“.

Нови вести

Заев: Не го фрлајте сопствениот глас, опција за сите е „Заедно напред”

Filip

Сиљановска од Штип: Претседателот не треба да има повеќе ингеренции

Filip

Мицкоски од Пробиштип: Победа најпрво на претседателските избори, а потоа победа на предвремени парламентарни избори

Filip