Македонија

Мицкоски бара избори, СДСМ вели дека избори ќе нема

Час поскоро да има предвремени парламентарни избори, бара првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој од Охрид изјави дека актуелната власт е Влада на ДУИ, администрирана од Димитар Ковачевски која се одржува на вештачки начин. Мицкоски е на став дека новиот премиер се плаши да даде конкретни одговори околу тоа кога ќе има предвремени избори.

-Подготвени сме да доставиме и измени во изборниот законик во кои што ќе нема техничка влада, односно да нема 100 дена губење време на граѓаните на Македонија, и ќе го користиме оној уставен рок од 45 до 60 дена, ако е тоа пречката па се исплашени од предвремени парламентарни избори нека им остане министерот за внатрешни работи, нека им остане новиот министер за труд и социјална политика, нема да има заменици во земјоделие, финансии, и администрација и информатичко општество, изјави Мицкоски.

На изјавата на Мицкоски реагираа и од СДСМ. Побараа од него да престане со, како што велат, опструкции, бидејќи, како што порачуваат – избори немало да има.

-Избори нема да има, парламентарното мнозинство е зголемено избрана е нова Влада, Мицкоски да престане да опструира и да ја малтретира јавноста со неговите лични желби, истакнаа од СДСМ.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

free anime Dragon Ball Z (Dub)

Redo of Healer Episode 7

4Anime One-Punch Man Episode 5

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

sites to watch anime 4Anime My Hero Academia