October 26, 2021 19:41
Спорт

Михајловиќ го чека отказот во Болоња !?

Српскиот фудбалски стручњак Синиша Михајловиќ  по дебаклот на Болоња на гостувањето кај актуелниот првак Интер (1:6) ако им се верува на медиумите ќе добие отказ иако ова беше прв пораз за негвоиот тим на стартот од сезоната по четири одиграни кола во Серија А, но ситуацијата му ја комплицира елиминација од Копа Италија од второлигашот Тернана. Болоња освои седум од можните девет бода во првите три кола.

Италијанските медиуми се категорични дека на местото на Михајловиќ ќе дојде играчката легенда на Рома, Даниеле де Роси кој веќе почна тренерска кариера, но ова ќе му биде прв самостоен ангажман. До пред два месеца, тој му беше асистент на Роберто Манчини во стручниот штаб на италијанската репрезентација, но си поднесе оставка по триумфот на Европското првенство.

AnimeFreak: Gamers! anime episode 12 online free at https://animefreak.ws boku no hero academia animefreak

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Nekopara: Koneko no Hi no Yakusoku animeflix Episode Full i want to eat your pancreas animeflix

Sitelinks: https://www.sitelinks.info/animeflix.nl/

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/gogoanimelol/