August 2, 2021 03:34
Балкан

Митева: Овој парламент нема да биде полесен од претходниот

Ива Митева, новиот спикер на 46-то Национално собрание, по завршувањето на конститутивната седница на Народното Сообрание, изјави дека овој парламент нема да биде полесен од претходниот.

Митева претпоставува дека претседателот на Бугарија наскоро ќе почне со постапката за формирање нова влада на земјата.

Таа коментираше дека бидејќи во последните месеци немаше функционален парламент, таа ќе предложи да нема летен одмор за пратениците.

Website https://animeflv.uk: Watch Mikan Enikki animeflv Episode 30 anime

AnimeBee: Manga Nihon Keizai Nyuumon anime episode 1 online free at https://animebee.to watch anime online

AnimeDao: Zettai Muteki Raijin-Oh (1992) anime episode 3 online free at https://animedao.nl tokyo ghoul animedao

Ok: https://ok.ru/profile/579578743917/statuses/153417594747757

Draft blogger: https://draft.blogger.com/u/5/profile/16949369864151488756

Threadless: https://www.threadless.com/@gogoanimelol/activity