September 25, 2021 06:35
Македонија

Мисајловски: Нека Илинден биде темел на единството и љубовта кон Македонија

Делегација на ВМРО ДПМНЕ положи цвеќе по повод Денот на Републиката – Илинден, а на социјалните мрежи Владо Мисајловски напиша:

Честит ИЛИНДЕН !!!

Нека ни e вековит денот на РЕПУБЛИКАТА, нека овој празник биде темел на единството и љубовта кон Македонија.

Многу великани го дадоа својот живот за слободна и независна Македонија, затоа нашиот поклон кон сите нив ќе биде вечен.

Нека ни е за многу години празникот, да живее Република Македонија.

AnimeBee: Gunslinger Girl (Dub) anime episode 13 online free at https://animebee.to gogoanime

https://wcostream.cc ben 10 alien force wcostream

https://animedao.nl attack on titan animedao

Website https://animeflv.uk: Watch I'm Standing on a Million Lives (Dub) animeflv Episode 12 watch animes

Fliphtml5: https://fliphtml5.com/homepage/aoxjt

Cuchi hochiminhcity: http://www.cuchi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/Hoi_Dap_DB/DispForm.aspx?ID=2335