July 26, 2021 03:04
Балкан

Мирно заврши протестот на синдикатите во центарот на Атина

Мирно завршија протестите во центарот на Атина, организирани од грчките синдикати поради денешното гласање на новиот закон за работни односи. Синдикатот на вработените во јавниот сектор што од утрово започна 24-часовен штрајк, а заедно со синдикатот на вработените во приватниот сектор, поддржани од здруженија и левичарски организации, протестираа во центарот на Атина, додека пак засебен протест пред грчкиот Парламент одржа Синдикатот ПАМЕ на Комунистичката партија на Грција.

За попладнево, на плоштадот Синтагма пред грчкиот Парламент закажани се нови протести, со оглед на тоа дека во тек е расправата на пратениците на пленарна седница, непосредно пред гласањето.

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. Watch Junjou Romantica OVA Episode Full

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch InuYasha Episode 167

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE. The Bathroom Episode Full

KissAnime Faceit: https://www.faceit.com/en/players/kissanimemx