Спорт

Миркуловски: Техничките грешки беа пресудни, пропуштивме голема шанса

Македонија загуби од Словенија со 27-25, на полувреме губевме со 13-10, одигравме борбено, но „змајчеки“ заслужено стигнаа до победата, ги искористија нашите грешки.

Искусниот Филип Миркуловски вели дека за поразот беа пресудни техничките грешки.

„Натпреварот го одигравме добро,  пресудни беа техничките грешки, ги направиме премногу, да имавме помалку, можеби и ќе дојдевме  до победа.  Мислам дека не очекуваа дека можеме вака да одиграме без Кире Лазаров, но тоа е…Имаме добри млади играчи, ма иднина во сите нив, и штета само што добрата партија не успеавме да ја валоризираме со добар резултат“ – изјави Миркуловски.

Следно за Македонија е дуелот со Црна Гора на 15 јануари во 18 часот.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

4anime Naruto: Shippuden (Dub)

4Anime Boruto: Naruto Next Generations

My Hero Academia Season 5 Episode 17

My Hero Academia Season 4 Episode 19

tải go88