Спорт

Миркуловски: Има нешто што се вика срце и душа, ние тоа го немавме

Филип Миркуловски кој беше капитен на македонскиот ракометен национален тим на средбата со Црна Гора, изјави дека жали што нашата селекција не одигра со срце.

Миркуловски порача дека оваа генерација на Македонија е доволно добра за да победи против Црна Гора, но додаде дека две работи не се тренираат и тие недостасувале на теренот во Дебрецин.

-Вистината е дека сме многу разочарани. Поквалитетни сме од Црна Гора и сигурен сум во тоа, но тоа се докажува на терен. Сега видовме дека фаворитите не победуваат секогаш. Со стоење и одење на теренот, не се победува било кој противник.Трениравме добро, се подготвувавме добро за овој меч, но срце и душа не се тренираат. Тоа го немавме на теренот и навистина ми е жал. Да загубивме со борба ќе ми беше полесно. Најтешко ми е што загубивме на тој начин, без да покажеме срце и душа на терен, изјави Миркуловски кој додава дека отсуството на Столе Стоилов во последен момент не треба да служи како изговор.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Death Note

watch anime free Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 17

sites to watch anime GoGoAnime TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

Fairy Tail Episode 166

tải go88