January 29, 2022 09:16
Спорт

Миовски од пенал донесе победа за МТК

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски беше стрелец на победничкиот гол за МТК во триумфот (2-1) над Ујпешт во унгарското првенство. Тој самиот го изнуди пеналот откако неговиот волеј – удар беше спречен со рака од противнички фудбалер. Голот можете да го видите на следниот линк.

Миовски ја презеде одговорноста во 97.минута и донесе важна победа за МТК.

Претходно, Ујпешт поведе во 84.минута, а МТК израмни четири минути подоцна.

watch anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Fairy Tail (Dub)

sites to watch anime AnimeFreak My Hero Academia Season 2 (Dub)

animefreak Death Note (Dub)

Mother of the Goddess’ Dormitory Episode 10 - Uncen

AnimeFreak Death Note (Dub)