June 23, 2021 23:12
Скопје

Мини зоолошка градина отворена во СУГС „Браќа Миладиновци“

Во средното земјоделско-ветеринарно училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје отворена е мини зоолошка градина – ЗОО Парк.

Градоначалникот Шилегов заедно Мила Царовска, , Аријанит Хоџа и Елизабета Ангелеска, денеска присуствуваше на отворањето за посетители на мини зоолошката градина – ЗОО Парк и систем за аквапоник во дворот на средното земјоделско-ветеринарно училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје.

Во реновираната зоолошка градина има повеќе од триесет различни видови животни.

Оваа зоолошка градина во дворот на училиштето постои веќе повеќе години, и е дел од практична настава за учениците, а од денеска таа официјално ќе биде отворена за сите посетители.

Влезот е слободен, односно со донирање на симболична сума, секој ќе може да влезе и да го посети ЗОО Парк во средното училиште „Браќа Миладиновци“.

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Watch Making of Lensman Episode Full

Watch anime online for free at AnimeFreak free anime. Kinnikuman Episode 91

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Musaigen no Phantom World: Limitless Phantom World Episode 7

KissAnime Liveinternet: https://www.liveinternet.ru/users/kissanimemx/blog#post484576870