June 26, 2022 23:00
Македонија

Министерството за животна средина ќе ги презентира резултатите од акцијата „Генералка викенд”

Министерството за животна средина и просторно планирање денеска ќе ги презентира резултатите од еколошката акција за чистење на отпадот „Генералка викенд”, што беше спроведена од 6 до 8 мај во 26 општини во државата.

Настанот ќе се одржи кај Школка во Градскиот парк во Скопје.

По презентацијата најавени се изјави на министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини, генералниот директор на „Пивара Скопје”, Горан Сладиќ, извршниот директор на „Пакомак”, Филип Ивановски и претставниците на „Мен енд Маунтен” ДОО, кои веќе втора година по ред ја спроведуваат оваа акција. 

go88 lmhmod Tải go88 IOS/ Android/ PC/ APK nhận Code 50K go88 đăng nhập fb

Cách tải game sunwin tài xỉu đổi thưởng mới nhất 2022