August 2, 2021 20:10
Економија

Министерот Бочварски и градоначалникот Шабани на увид на патот до село Зубовце

Министерот Бочварски и градоначалникот Шабани на увид на патот до село Зубовце

Скопје, 14 јуни 2021 (МИА) – Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и градоначалникот на општина Врапчиште, Исен Шабани денеска ќе извршат увид на реконструкцијата на патниот правец до селото Зубовце.

Реконструкцијата на овој патен правец се реализира преку проектот за поврзување на општините со локaлни патишта. цр/сп/

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. R-15: R15 Shounen Hyouryuuki (https://kissanime.mx/m/wZEw) Episode Full

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE. Dragon Goes House-Hunting Episode 11

https://animedao.nl a silent voice animedao. Watch Xue Haizi Episode Full

KissAnime Reedsy: https://reedsy.com/discovery/user/onlinekissanime