June 28, 2022 23:46
Македонија

Министерката Петровска ќе презентира план за повисоки еколошки стандарди во одбраната

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска ќе го презентира Планот за повисоки еколошки стандарди во одбраната наречен „Еко одбрана”.

На настанот, што ќе се одржи во касарната „Илинден”, најавено е присуство и на министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини и на професорот Драган Миновски од Електротехничкиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев” во Штип.

Миновски за потребите на Министерството за одбрана изработи Анализа на можностите за зголемување на енергетската ефикасност и производство на електрична енергија од фотоволтаични електрани во касарните.

go88 đặt máy chủ ở đâu Game Go88 và Link đăng nhập vào Go88 mới nhất khi bị chặn nạp tiền go88 bị từ chối

sunwin bịp như thế nào sunwin laser engraver sunwin- game đánh bài online