August 5, 2021 04:18
Македонија

Милошоски: Пола Влада на Заев треба да биде на црната листа на Бајден

Поранешниот шеф на дипломатија и пратеник во Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски за  „Слободен печат“ го коментираше декретот на американскиот претседател, Џо Бајден за воведување на санкции на сите оние кои што нема да го почитуваат Преспанскиот договор.

-Станува збор за рамка која се дефинира периодично и со која САД ги штити своите национални интереси, посочувајќи ја потребата за безкомпромисна борба против криминалот и корупцијата и потенцира повеќе регионални договори меѓу кој и Преспанскиот каде дипломатијата на САД активно била вклучена. ВМРО-ДПМНЕ како партија има задача и обврска да ги штити националните државни интереси. Ставот на ВМРО-ДПМНЕ за преспанскиот договор е следен: ВМРО-ДПМНЕ не учествуваше во преговарањата, креирањето, неговото носење во Собранието и негова имплементација, истиот е асиметричен и спротивен на македонските национални интереси. Имавме во изминатите години искуство со такви санкции, а личностите што беа на црната листа сега се коалициски партнери на Заев. Кога веќе се предвидени санкции и за корупција, би било добро САД да се позанимаваат со фамилијата на власт во земјава, рече Милошоски.

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. Jungle Emperor Leo (https://animedao.nl/m/gYym) Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Kamichama Karin Episode 26

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Kyou kara Maou! R (https://aniwatch.pro/m/gnG) Episode 5

KissAnime Deviantart: https://www.deviantart.com/kissanimemx