April 19, 2019 23:17
Македонија

Милошоски: Повлекувањето на Коѕијас е знак дека Договорот од Преспа е мртов

Милошоски: Повлекувањето на Коѕијас е знак дека Договорот од Преспа е мртов

Според пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски повлекувањето на Коѕијас е знак дека Договорот од Преспа е мртов.

„Договорот од Преспа имаше еден архитект (Коѕијас), 2 потписници (Коѕијас и Димитров) и еден смислено испланиран опонент (Каменос). Повлекувањето на Коѕијас и продолжувањето на сојузот Ципрас-Каменос е потврда дека Договорот од Преспа е мртов. Димитров може да си поднесе оставка“, рече Милошоски.

Нови вести

Силјановска: Груевски треба да е Индијана Џонс да ги помине сите тие граници

24news

Управен суд ја поништи одлуката на ДКСК за забрана на исплатата на лозарите по приговор на ВМРО-ДПМНЕ

Igor

Силјановска: Кога ќе станам претседател, ќе ви кажам дали ќе ги потпишам законите кои Иванов не ги потпиша

24news