Спорт

Милитао поради повреда може да ги пропушти натпреварите со Барселона и Шахтјор

Фудбалерот на Реал Мадрид, Едер Милитао, се здоби со мускулна повреда на десната нога на натпреварот на Бразил против Колумбија во квалификациите за Светското првенство 2022.

Според „Марка”, 23-годишниот дефанзивец, може да го пропушти не само натпреварот против Шахтјор во Лигата на шампионите на 19 октомври, туку и натпреварот против Барселона во Ла Лига на 24 овој месец.

Во тековната сезона, Милитао има одиграни осум натпревари во шпанското првенство.

Реал е лидер на табелата со 17 бода, исто колку што имаат и второ и третопласираниот Атлетико Мадрид, односно Реал Сосиедад.

anime sites. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Dragon Ball (Dub)

4 anime Bleach

watch anime online Demon Slayer: Entertainment District Arc

watch anime online 4Anime My Hero Academia Season 2 (Dub)

Fairy Tail

tải go88