January 25, 2022 06:28
Спорт

„Милионерите“ со петарда го декласираа Фрајбург

Борусија Дортмунд приреди фудбалски спектакл против  и го декласира хитот во Бундеслигата со 5:1 во премиерниот меч од 19. коло во германското првенство.

Томас Мение со два гола со глава најави сигурна победа на „Милионерите“, а потоа свое шоу имаше Ерлинг Халанд со уште два гола.

Печат на убедливата победа од 5:1 стави Махмуд Дахуд во финишот на мечот.

Гостите кои досега играа одлично во Бундеслигата опасно настрадаа против разиграните домаќини, а успеаја да постигнат само почесен гол, дело на босанскиот репрезентативец Ермедин Демировиќ.

Борусија со меч повеќе му се одближи на лидерот и актуелен шампион Баерн Минхен на само 3 бода.

Фрајбург е на четвртото место со 30 бода, 13 помалку од Баерн, 10 од Борусија и еден од Хофенхајм.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

anime stream AnimeFreak My Hero Academia (Dub)

AnimeFreak BANANA FISH Episode 15

anime online How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

anime freak tv AnimeFreak JUJUTSU KAISEN