Македонија

Миле Јанакиески со патерици и полициско возило спроведен во суд

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески со патерици и со полициско возило од неговиот дом, утрово е спроведен во судот. По барање на судијата Осман Шабани, обвинетиот Јанакиески, денеска на судењето за ,,Топлик”, беше донесен со полиција. Поради повреда на ногата и хирушка операција, поранешниот министер за транспорт и врски, на судењето пристигна со ортопедски помагала. За својата здравствена состојба, тој до судот доставил и медицинска експертиза.

Неговиот адвокат Еленко Миланов изјави дека не ја разбира потребата на судот, Јанакиески да биде спроведен во ваква состојба.

Изминатите рочишта за случајот „Топлик“ беа одложени бидејќи обвинетиот Јанакиески го скршил коленото.

Во предметот „Топлик“ кој се однесува на продажбата на државно градежно земјиште во Сопиште за изградба на населбата Сончев Град, Јанакиески тврди дека работел законски и не влијаел во работата на комисијата за јавно наддавање при продажбата на земјиштето. Петтемина членови на таа комисија, исто така, седат на обвинителна клупа за злоупотреба на службената положба и овластувања.

anime stream. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

SK8 the Infinity (Dub) Episode 8

4anime Black Clover

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24

4Anime Naruto: Shippuden

watch anime High School DxD