October 16, 2019 15:37
Спорт

Милер: Премногу сум амбициозен за да бидам резерва

Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер ја коментираше ситуацијата на неговиот тим.

На последните неколку натпревари тој има статус на резерва, што предизвика шпекулации во локалниот печат дека сака да го напушти клубот во зима.

– Апсолутно не сум задоволен од ситуацијата. Имам само 30 години, фит и сум гладен за успеси со клубот, но и за индивидуални такви. Јас сум целосно убеден дека можам да му помогнам на тимот на теренот. Тренерот треба да носи тешки одлуки пред секој натпревар. Сепак, трендот во последните пет натпревари не ме прави среќен. Ако тренерскиот персонал ме гледа само како резерва во иднина, тогаш морам да размислам за тоа. Јас сум само премногу амбициозен за тоа, рече Милер за Кикер.

Нови вести

Лацио казнет од УЕФА да игра со затворена трибина поради расизам

Igor

Барселона и Реал експресно го одбија предлогот за рокада на „Ел класико“

Igor

Роналдо за една година заработи двојно повеќе од Меси од реклами на Инстаграм

Igor