October 27, 2020 20:03
Спорт

Милер и Левандовски со по два гола ја решија Арминија

Фудбалерите на Баерн Минхен забележаа лесна победа на гостувањето во Билефелд. Тандемот Роберт Левандовски-Томас Милер постигна по два гола во триумфот над Арминија 4:1.

Баерн натпреварот го заврши со десет играчи на теренот, во 76 минута беше исклучен Корентан Толисо.

Баерн со десет поени го дели второто место со Борусија Дортмунд.