Магазин

Милена Радуловиќ: Ме контактираат голем број на жени жртви на насилство, дури од Русија

Актерката Милена Радуловиќ изјави дека, откако излезе во јавноста со признанието за сексуално злоставување и силување, што го доживеала од Мирослав Мика Алексиќ, почнале да ја контактираат колеги од Русија кои се охрабриле да покренат постапка против нивните насилници.

„Ме контактираа неверојатен број жени. Дури и од Русија, кога моето интервју излезе таму. Во исто време е интересно затоа што таму не сум ни приближно толку популарна… Ме контактираа три жени од моето блиско опкружување со вакви приказни. Двете се пријателки, кои имаат ист злоставувач, а третата е сосема посебна приказна. Притоа не станува збор за млади луѓе. Разговаравме за тоа. Ме контактираа и ми ја раскажаа нивната приказна за да им кажам како да постапат. Тие се обиделе да го почнат процесот и биле вратени неколку пати од страна на нивните адвокати. Им реков дека прво мора да реагираат преку институциите и тие го направија тоа“, изјави Милена Радуловиќ за „К1“.

AnimeTV anime sites: Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 105

AnimeDao animedao tower of god: That Time I Got Reincarnated as a Slime (https://animedao.nl/m/NM92) Episode 24