October 21, 2021 19:28
Спорт

Милевски може да остане без услугите на Адеми и за дуелите со Лихтенштајн и Германија

За време на натпреварот од хрватскиот фудбалски Куп меѓу Динамо Загреб и Оријент, капитенот на „модрите“ и македонски репрезентативец Аријан Адеми се пожалил на болки во бутниот мускул поради што побарал да биде заменет. Ова е лоша вест за македонскиот селектор Благоја Милевски, бидејќи Адеми може да го нема на располагање и за мундијалските октомвриски квалифиакцсики мечеви со Лихтенштајн и Германија.

Во следните неколку денови Адеми ќе бидат направи дополнителни лекатски прегледи по кои ќе се знае за каква повреда се работи и колку дена ќе мора да паузира.

Македонија на 8. октомври му гостува на Лихтенштајн, а на 11. октомври ја пречекува Германија во Скопје.

Адеми поради повреда ги пропушти дуелите со Ерменија, Исланд и Романија.

Sekiei Ayakashi Mangatan (https://animepahe.cc/m/6kRX) Episode 3

anohana: The Flower We Saw That Day (Dub) (https://aniwatch.pro/m/NPvo) Episode 11

Prism Ark Specials (https://animeheaven.pro/m/oq2E) Episode 6

https://animedao.nl tower of god animedao

Trepup: https://www.trepup.com/gogoanimebe

Player: https://player.me/kissanimemx/about