January 27, 2021 11:30
Спорт

Милвоки ќе ја почне сезоната 2020/21 со празни трибини

Екипата на кошаркарскиот НБА-лигаш  Милвоки бакс ќе ја започне новата сезона без навивачи во својата сала. Ова одлука е во согласност со градските и државните прописи за ограничување на ширењето на КОВИД-19.

Бакс, НБА и локалните здравствени власти ќе ја следат ситуацијата за да им овозможат на навивачите да присуствуваат на домашните натпревари на клубот во случај на позитивен развој на настаните.

Новата НБА сезона ќе започне на 22 декември.

Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 9 at Funimation anime of the decade funimation

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 1 (https://animefreak.ws/m/4J7e/ep-1) at website https://animefreak.ws animefreak one piece