October 15, 2019 23:45
Македонија

Мила успешно оперирана во Кина, родителите со благодарност до сите кои помогнаа

Охридпрес пишува дека малата Мила пред два дена е успешно оперирана во Пекинг, Кина, каде таа ќе остане до крајот на месецов на рехабилитација.

– Драги хумани луѓе. Сакаме да Ве информираме дека помина УСПЕШНО третата операција на нашата ќеркичка Мила, која беше извршена на 18-ти септември 2019 година. Исто како и претходните две операции беше извршена стереотактичка интервенција со директно убризгавање на матични клетки на двете страни на мозокот, велат од семејството.

Целиот текст прочитајте го ТУКА

Нови вести

Лукаревска во Кичево: Повратот на ДДВ е навремен и неселективен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, на прав пат сме

Igor

Учениците од ,,Димитар Влахов“ со допир го запознаа Пендаровски

Igor

Спасовски во Кичево: Продолжуваме со концептот парите назад кај граѓаните, следува намалување на казните за сообраќајни прекршоци

Igor