October 22, 2021 11:28
Спорт

Милан останува на врвот по рутинската победа против Венеција

Екипата на Милан продолжува да бележи позитивни резултати на стартот на сезоната во Серија А.

Во  денешниот натпревар од петтото коло од италијанското калчо, на „Сан Сиро“ падна тимот на Венеција кој беше поразен со 2:0.

Стефано Пиоли за овојнатпревар не можеше да смета на неколку свои важни играчи меѓу кои беа Ибрахимовиќ, Жиру, Kјаер,Калабрија, Бакајоко.., но и покрај тоа успеа да ги освои трите бода.

Брахим Дијаз на асистенција на Тео Ернандез во 68. минута го скрши отпорот на гостите, а конечниот резултат го постави Ернандез во 82. минута од средбата.

Со оваа победа Милан се изедначи на врвот на табелата во Серија А со својот градски ривал Интер со кого имаат по 13 освоени бодови.

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Pokémon the Series: XYZ (Dub) (https://animefreak.ws/m/dKWz) Episode 48

Website https://twistmoe.net: Watch Yugo The Negotiator (Dub) twistmoe Episode 13 anime to watch

AniWatch: Magnerobo Ga-Keen anime episode 10 online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

Pastebin: https://pastebin.com/u/gogoanimebe

Dogforums: https://www.dogforums.com/members/animefreakws.320823/#about