Спорт

Милан и Јуве со разочарувачко реми во дербито на „Сан Сиро“

Милан и Јувентус одиграа разочарувачки 0:0 дерби на „Сан Сиро“, резултат кој најмногу им одговара на нивниот најлут ривал, Интер, кој останува лидер на табелата со 4 поени предност пред второпласираниот Милан и со дури 11 пред петтопласираниот Јувентус.

Во прилично „тврд“ меч, надежите на Милан дека ќе го заддржат темпото со Интер не се исполнија, а во првото полувреме останаа и без ветеранот Златан Ибрахимовиќ, кој мораше да биде заменет од Оливие Жиру.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Naruto

watch anime online ANIMEFLIX Dragon Ball Super

animeflix Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Attack on Titan Season 2

Attack on Titan Season 2