Спорт

Милан и даде три гола на Парма за три бода

Милан на гостувањето на „Енио Тардини“ кај Парма им се врати напобеда од 3:1 во италјанската фудбалска Серија А. „Росонерите“ се вратија на победите по ремито во претходното коло против Сампдорија и времено се вратија на втората позиција на табелата.

Творци на победата за тимот од „Сан Сиро“ беа Анте Ребиќ,  Франк Кеси и Рафаел Леао кои ја тресеа мрежата на Сепе. Милан поведе со 2:0, а потоа остана со играч помалку по црвениот картон на Ибрахимовиќ. Гаљоло брзо по тој настан во 66. минута го намали резултатот на 2:1 и влеа надеж за тимот кој грчевиот се бори за опстанок дека ќе стигне до позитивен резултат.

Ндежите на Парма ги урна Рафаел Леао кој во 94. минута по трет пат ја затресе мрежата на Сепе.

KissAnime kissanimefree: Banana Fish Episode 24

4Anime toilet bound hanako kun 4anime: SK8 the Infinity Episode 12