October 29, 2020 16:54
Спорт

Милан го откупи договорот на Ребиќ

МИталјанскиот фудбалски калчолигаш Милан го поткупи досегашниот член на Ајнтрахт Франкфурт, Анте Ребиќ, кој играше  за „росо-нерите“ како позајмен играч. Ребиќ потпиша договор со италијанскиот клуб со важност до летото 2025 година, објавено е на веб-страницата на калчолигашот.

Според италијанските медиуми, зделката вреди 30 милиони евра.

Минатата сезона 26-годишниот Хрват одигра 30 натпревари во Серија А и постигна 12 гола.