October 15, 2019 11:21
Спорт

Милан воведе лимит за плати на новодојдени играчи

Управата на калчолигашот Милан одлучи да воведе горна граница за плати на нови играчи, пренесува „кориере дело спорт”. Сега максималната годишна плата на новодојденец во клубот нема да надмине 2,5 милиони евра.

Сопствениците на „росонерите”, американски инвестициски фонд „Елиот” продолжуваат да прават обиди да ги намалат загубите на клубот.

Претходно од оваа причина, тие одбија да учествуваат во Лига Европа сезона 2019/20.

Во досегашниот шампион на Италија, „Милан” по три кола го зазема 7. место со шест бода.

Нови вести

Со максимални единаесет победи Бразил го освои Светскиот куп

Igor

Шевченко: Го исполнив ветувањето дека Украина ќе оди на ЕП

zane

Роналдо го постигна 700. гол во кариерата

Igor