March 22, 2019 01:30
Хроника

Мигранти откриени во камион на Босанец кај Јосифово

На 08.03.2019 година во 11,20 часот во Полициската станица Валандово Т.Б.(37) вработен во бензинска пумпа во с.Јосифово пријавил дека од лицето С.П.(27) од Босна и Херцеговина, кој бил возач на товарно моторно возило со полуприколка, бил замолен да пријави во полиција бидејќи се сомневал дека во полуприколката имало непознати лица.

Од страна на полициски службеници било постапено по пријавата и при преглед во внатрешноста на полуприколката биле откриени шест лица од Авганистан. Тие биле преземени од полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин “Богородица“ и предадени за понатамошна постапка. Се работи на расчистување на случајот.

Нови вести

Девојка го пријавила поранешниот дечко – физички ја нападнал, па ја однел кај него дома

Filip

Скопјанец се обидел да ја удри мајка си со секира

Filip

Му дал 62.000 денари за набавка на лекови од Бугарија, набавувачот исчезнал

Filip