January 24, 2022 22:02
Свет

Мигранти го демолираа прифатниот центар во Полска – Бараат префрлање во Германија

Група мигранти го демолираше прифатниот центар во западна Полска, барајќи подобри услови или префрлање во Германија.

Групата од преку 100 мигранти ги демолираше зградите во кои живеат, кршеле прозорци, ваделе решетки, уништувале опрема,столици, постелнина,кревети, барајќи подобри услови или транзиција во Германија или Ирак, пренесува Ројтерс.

600 луѓе биле во центарот, но полицијата за кратко време ситуацијата ја ставила под контрола.

Меѓу другото, полската гранична полиција соопшти дека денеска 127 луѓе пробале илегално да ја преминат границата на Полска од Белорусија.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

watch anime GoGoAnime SK8 the Infinity

anime online Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 16

watch subbed anime DARLING in the FRANXX (Dub)