Спорт

МЗТ Скопје со пораз од Рогашка се враќа од Златибор

Македонскиот тим го покажа другото лице на Златибор. По одличната игра против Младост, падна на полесниот тест. Рогашка го искористи лошото издание на МЗТ Скопје нанесувајќи му го првиот пораз, откако го совлада со убедливи 80-64 во рамките на второто коло во АБА 2-лига.

Листата на стрелци изгледа скромно, Дамјан Стојановски и Дејвис запиша по 12 поени, Мекиќ и Робев имаа по 10 поени.

Избраниците на Дарко Радуловиќ беа добри само во воведните пет минути, поведоа со 3-7, по последните 7-10, противникот со серија од 8-0 дојде на 15-10 и не дозвол поинаков тек.

Рогашка им држеше лекција на кошаркарите на МЗТ Скопје и во втората четвртина, на полувремето имаше водство од 45-29. По одморот, македонскиот тим само еднаш успеа да ја стопи двоцифрената негатива (45-37), а потоа одново влезе во ритамот на противникот.

 

anime to watch. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime online AnimeHeaven How NOT to Summon a Demon Lord Ω

SK8 the Infinity (Dub) Episode 10

So I'm a Spider, So What?

anime heaven au The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

Boruto: Naruto Next Generations Episode 225