March 1, 2021 11:00
Спорт

МЗТ Скопје потклекна пред Слобода Ужице

Кошаркарите на МЗТ Скопје загубија од Слобода Ужице со 81-70 на вториот натпревар од вториот турнир во регионалната АБА2 лигата.

Како и на првата средба на овој турнир против Хелиос, што аеродромци ја добија минимално, и на овој натпреавр одиграа лошо второ полувреме кое не остана неказнето од противникот.

МЗТ сега има скор од 4-2, следниот предизвик е Студенски центар кој е со максимален учинок во досегашниот тек со пет од пет.

Третиот последен меч во Бања Лука, МЗТ и Студентски центар од Подгорица ќе го одиграат на 24 јануари (недела) од 21.00 часот.

Watch Attack on Titan Season 3 Episode 2 at AnimeHeaven dragon ball super anime heaven

Watch Death Note Episode 37 at Funimation funimation basic plan