October 26, 2021 20:37
Спорт

МЗТ Скопје и Пелистер регионалната пресметка ќе ја имаат на вториот АБА-турнир во Осиек

Македонското дерби меѓу МЗТ Скопје А и Пелистер во регионална кошаркарска АБА2 лига, ќе се игра во Осиек во рамките од вториот турнир. АБА лигата денеска го објави распоредот за новата сезона во второлигашката конкуренција во која и годинава ќе се игра во таканарешени „балон турнири“, а ќе ги има на број пет во кој екипите ќе одиграат по 13 натпревари по што осумте најдобро рангирани ќе играат во плејофот.
На првиот турнир во Златибор од 10 до 14 октомври, МЗТ Скопје ќе игра против Младост и Рогашка, додека Пелистер ќе дебитира против Ловќен, а потоа ќе игра против Сутјеска.
Македонското дерби е на вториот турнир во Осиек што ќе се одржи од 8-12 ноември.
На следните три и тоа во Сараево (13-19 декември), Бања Лука (17-23 јануари) и Широки Брег (21-27 март), ќе се играат по три натпревари.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ ЗА МАКЕДОН СКИТЕ ПРЕТСТАВНИЦИ

1. КОЛО

МЗТ Скопје – Младост Земун

Ловќен – Пелистер

2. КОЛО

Рогашка – МЗТ Скопје

Пелистер – Сутјеска

3. КОЛО

МЗТ Скопје – Пелистер

4. КОЛО

Осијек – МЗТ Скопје

Пелистер – Војводина

5. КОЛО

МЗТ Скопје – Хелиос

Широки – Пелистер

6. КОЛО

Спарс – МЗТ Скопје

Пелистер – Борац БЛ

7. КОЛО

МЗТ Скопје – Ловќен

Златибор – Пелистер

8. КОЛО

Пелистер – Младост

Сутјеска – МЗТ Скопје

9. КОЛО

МЗТ Скопје – Подгорица

Рогашка – Пелистер

10. КОЛО

Подгорица – Пелистер

МЗТ Скопје – Војводина

11. КОЛО

Широки – МЗТ Скопје

Пелистер – Осијек

12. КОЛО

Хелиос – Пелистер

МЗТ Скопје – Борац БЛ

13. КОЛО

Златибор – МЗТ Скопје

Пелистер – Спарс

Website https://gogoanime.be: Watch Toriko 3D: Kaimaku Gourmet Adventure!! gogoanime Episode Full gogoanime boku no hero academia

Watch One Outs Episode 25

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

https://kissanime.mx demon slayer kissanime

Uid: http://uid.me/kissanimemx#

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimebe